הפוך לדף הבית    הוסף למועדפים   אודות   צור קשר   פרסם באתר
בעלי מקצוע בעלי מקצוע

ריסוס והדברה

מזיקים הם כורח המציאות שאנו חיים איתם ביום יום. תיקנים ומקקים (ג'וקים), נמלים וחרקים למיניהם. למרבה מזלנו, מזיקים ישנם גם מחוץ לבית, אך אנו נתמקד בכל הקשור לדירת המגורים והצורך בריסוס והדברה

כיצד לבחור חברת שירותי ריסוס והדברה או מדביר?

כמו בכל נושא שבו אנו זקוקים לבעל מקצוע, גם כאן קיימים כאלו שאינם מורשים ובעלי רישיון. חשוב לדעת כי לא כל מי שמגדיר את עצמו כמדביר הוא מדביר מורשה - אין יותר קל מלקנות חומר הדברה שאינו מחייב רשיון, מרססת ולרסס וכאן מתחילות הבעיות. חומר לא תיקני, רעלים בבית, ריחות וכדומה. החוק מתיר למכור חומרים מקצועיים רק לבעלי רישיון מדביר.

הדרך הנכונה היא להזמין מדביר בעל רישיון הדברה ובעל האישורים הבאים ממשרד החקלאות.

כיצד להכין את הבית לריסוס?

על מנת להקל על המדביר ו/או חברת שירותי הריסוס וההדברה, יש להוציא מכל הארונות והמגירות את כל הביגוד, להוציא את כל הכלים ממגירות וארונות המטבח ולהרחיק את הרהיטים מהקירות.

תהליך הריסוס נכון להיום נעשה על ידי שימוש עיקרי בחומר ריסוס ללא ריח - דבר זה כמובן לא מעיד על אי הרעילות שלו. הריסוס מתבצע בעיקר סביב הרצפה / הפאנלים, המשקופים ומאחורי הארונות. לאחר הריסוס יש להשאיר את הבית אטום לפחות ל 4 שעות.לאחר מכן, יש לנגב עם סמרטוט לח את הארונות והמגירות ולהחזיר לתוכם את הביגוד. בנוסף, יש לנקות את משטחי המטבח ולהחזיר את הכלים בהתאם. מאידך, אין לשטוף את רצפת הבית לפחות 4 ימים על מנת לאפשר לחומר ההדברה לפעול.

בשנים האחרונות הופיע מזיק מסוג חדש – נמלת האש. נמלה זו הגיעה אלינו מדרום אמריקה בדרכים עלומות. יש הגורסים שהיא הגיעה עם משטחי העץ מדרום אמריקה. זו נמלה קטנה שגודלה כחצי סנטימטר, ארס חזק שעקיצתו גורמת לגירודים חזקים. כנראה שלנמלה זו אין כרגע אויבים טבעיים מאחר ותוך מספר שנים נמצאו נמלים אלו בדרום מרכז וצפון הארץ.

טרמיטים – מזיק קשה להדברה. בדרך כלל ניתן לזהותם רק לפי התוצאה כאשר בבתים רבים נמצאו קינים של נמלים אלו מאחורי משקופי הדלתות והזיהוי המידי שלהם הוא אבקה דקה הנשפכת מהמשקוף. הדברת סוג זה של נמלים מסובכת מאד. בחלק מהמקרים יש להוציא את כל המשקופים ממקומם ולרסס היטב בחומרי הדברה חזקים במיוחד. לנמלים אלו יש נטייה להתמקם גם בחול שמתחת לרצפות. אחת השיטות, הלא נעימות היא לקדוח חורים במרצפות ליד הפאנלים ולהזרים לתוך החול חומרי הדברה בלחץ.

מגמה חדשה האמורה להחליף הדברה בריסוס היא הדברה אלקטרונית החוסכת שימוש ברעלים. מערכות ההדברה האלקטרוניות מעניקות הגנה מקיפה, נקייה מרעלים וארוכת טווח למשתמשים בהן. מערכות ההדברה האלקטרוניות טובות מהטיפול הכימי הקיים כיום, כמעט בכל פרמטר: יעילות, בריאות, תברואה, אסתטיקה ועלות כלכלית מצטברת.

לסיכומו של נושא, מומלץ לבחור בעל מקצוע עם רישיון הדברה, לבדוק מספר הצעות מחיר ולוודא אחריות של שנה לפחות. פרטים נוספים ניתן למצוא באתרי מדבירים מקצועיים וכן למלא את טופס הצעת המחיר בלוח 1 ולקבל הצעות רלוונטיות.

 קישורים ממומנים:

מיקומך באתר:
בעלי מקצוע --> לבית ולגינה --> ריסוס והדברה
 מוצרי בניה ירוקה מוצרי בניה ירוקה
בדק בית בדק בית
דוד שמש דוד שמש
דלתות דלתות
הרחקת יונים הרחקת יונים
השבחת מים השבחת מים
חברת הובלות חברת הובלות
מטהרי מים מטהרי מים
מיזוג אוויר מיזוג אוויר
מים מינרליים מים מינרליים
מנעולים מנעולים
מערכת אזעקה מערכת אזעקה
ניקיון דירות ניקיון דירות
סוככים סוככים
פרגולות פרגולות
פרקטים פרקטים
ריסוס והדברה ריסוס והדברה
תריסים תריסים

בעלי מקצוע מומלצים
בעלי מקצוע - אלברט - פתרון לבעיות התקרחות אלברט - פתרון לבעיות התקרחות
מתחילים להקריח? מבקשים להאריך שיער או להשלים שיער? לסלון אלברט התשובה, כבר יותר מ-30 שנה!

שרותים באתר שימושי מדריכים מובילים שרותים לדיירים שיתופי פעולה
אודות קהילות לדיירים מדריך ביטוח ביטוח משכנתא פירסום בחינם חיילים משוחררים
צור קשר מדריך עסקים ייעוץ משכנתאות ביטוח דירה משכנתא
תנאי שימוש פורומים מקצועיים ועד בית - מדריך ביטוח ועד בית
הצטרפות עסקים מדריכים מקצועיים עיצוב הבית ניהול משק בית טיולים בשבת מנעולן
מפת אתר מדריך שיפוצים מדריך ביקורת מבנים שיקים
      ביטוח משכנתא
         

כל הזכויות שמורות © בעלי מקצוע | הקמת אתרים לעסקים