הפוך לדף הבית    הוסף למועדפים   אודות   צור קשר   פרסם באתר
בעלי מקצוע בעלי מקצוע

ליקויי בניה

כשם שרוכש לא מיומן אינו יודע לבדוק רכב לפני קניה כך גם בדירה. המאמר הבא בא לעשות סדר בנוגע לבדיקת ליקויי בנייה, בעיקר בקניית דירה חדשה מקבלן.

בדיקת ליקויי בנייה אינה תהליך יקר ופותרת בעיות שבעתיד עלותן תהיינה יקרה מאד. אולם, רובנו לא מבצעים בדיקה זו ואחר כך נוטים להצטער.

מדוע יש לקבל חוות דעת מקצועית?
לאתר ליקויי בנייה בבית חדש או ישן זו לא עבודה קלה. לכאורה רטיבות לדוגמא, ניתן לזהות בקלות אך אם המקום טופל ונצבע רק עין מקצועית תדע לזהות את מיקום הרטיבות. אותו הדבר בריצוף לא תקין ועוד בעיות מבעיות שונות. כמו כן, במידה ולאחר מספר שנים מתגלות תקלות יסודיות בדירה או בבניין אין כבר עם מי לדבר ועלויות התיקון מרקיעות שחקים.
 
על מנת שתוכלו להבין אלו ליקויי בנייה קיימים, מצורפות כמה דוגמאות - היכן כדי לבדוק?
1. אי התאמה  לתוכנית המכר:  תוכנית הדירה מהווה חלק בלתי נפרד מהמיפרט הטכני, וכל סטייה מהתוכנית החורגת מהסטייה המותרת של 2% הינה בחזקת "אי התאמה" כמשמעותה בחוק מכר דירות. אחד הנושאים שחשוב לבדוק הוא נושא גודל החדרים בהתאם למפרט. יש קבלנים שמסיבות ברורות מקטינים את גודל החדרים ולוא במעט והרווח על כך הוא לא מועט.
 
2. ריצוף לא תקין: נכון להיום ברוב הדירות החדשות הריצוף הוא קרמיקה או שיש.  גם לריצוף זה יש תקן משלו וחשוב לוודא שהריצוף תיקני ומורכב היבט אחרת לאחר מספר שנים הריצפה תתחיל לזוז לכל הכוונים. (כמות הפגמים עולה על המינימום המותר לגבי ריצוף סוג א' בתקן ישראלי מס' 6.(
צביעה לאחר תיקון סדקים:  תיקון סדקים מראה על בעייה כל שהיא. טיח לא תיקני, תזוזת הבניין, קיר תמיכה לא יציב. לא חברות סיבות. 
 
מדוע להזמין מהנדס מומחה בתחום ליקויי בנייה?
קיימות לכך מספר סיבות. האחת היא שרק מהנדס מומחה ידע לאתר ליקויים שאדם מהישוב לא ידע לאתר. סיבה אחרת היא כי במידה ובעל הדירה יגיש תביעה נגד הקבלן עקב ליקויי בניה, הקבלן יגיש חוות דעת נגדית באמצעות מהנדס מומחה בתחום ליקויי הבניה. רק חוות דעת של מומחה מטעם בעל הדירה יוכל לעמוד מול חוות דעת נגדית. כמו כן חשוב מאד שהמומחה מטעם בעל הדירה או רוכש שהדירה יהיה בעל נסיון רב בבתי משפט ובעל נסיון רב ומוכח בתחום ליקויי בנייה. המהנדס חייב להכיר את כל תיקני הבנייה המחייבים את הקבלן, תקן רוחב המסדרון, מידות החדרים, תקן חדר המיגון, ריצוף ועוד.
לגבי דירה יד שניה, כאן חייבים בעל מקצוע המגיע מצוייד בציוד מיוחד לאיתור נזילות מים, תיקוני קירות, צביעה וכיסוי נזקים שלא יראו לעין בלתי מזויינת. 
 
לסיכום, בדיקת ליקויי בנייה הינה בדיקה חשובה וחבל לוותר עליה בכניסה לדירה חדשה או יד שנייה. מומלץ להזמין בעל מקצוע מומחה וללכת לישון בראש שקט.
 

מעוניינים לישון בשקט? מלאו את הטופס לשם קבלת הצעת מחיר ממומחה לליקויי בניה וקבלו את ההצעה המתאימה ביותר!

מיקומך באתר:
בעלי מקצוע --> ייעוץ --> ליקויי בניה
ביקורת מבנים ביקורת מבנים
יועץ משכנתא יועץ משכנתא
כיצד בוחרים מפקח בניה? כיצד בוחרים מפקח בניה?
ליקויי בניה ליקויי בניה
מעצבי פנים מעצבי פנים
מפקח בניה מפקח בניה
ניהול בתים משותפים ניהול בתים משותפים
עיצוב הבית – להתחדש כל פעם מחדש עיצוב הבית – להתחדש כל פעם מחדש

בעלי מקצוע מומלצים
בעלי מקצוע - דורית ארנון - אימון אישי דורית ארנון - אימון אישי
שמי דורית ארנון ואני מטפלת, מאמנת ומנחה קבוצות התפתחות וצמיחה בשילוב אמנויות בשיטת לוסקי.

שרותים באתר שימושי מדריכים מובילים שרותים לדיירים שיתופי פעולה
אודות קהילות לדיירים מדריך ביטוח ביטוח משכנתא פירסום בחינם חיילים משוחררים
צור קשר מדריך עסקים ייעוץ משכנתאות ביטוח דירה משכנתא
תנאי שימוש פורומים מקצועיים ועד בית - מדריך ביטוח ועד בית
הצטרפות עסקים מדריכים מקצועיים עיצוב הבית ניהול משק בית טיולים בשבת מנעולן
מפת אתר מדריך שיפוצים מדריך ביקורת מבנים שיקים
      ביטוח משכנתא
         

כל הזכויות שמורות © בעלי מקצוע | הקמת אתרים לעסקים