הפוך לדף הבית    הוסף למועדפים   אודות   צור קשר   פרסם באתר
בעלי מקצוע בעלי מקצוע

כיצד בוחרים מפקח בניה?

בחירת נכונה של מפקח בנייה יכולה להפוך את פרוייקט הבנייה מכישלון להצלחה, וגם ההיפך הוא נכון -בחירה לא טובה של איש מקצוע חשוב זה, יכולה להפוך את הפרוייקט לסיוט... אין כל ספק כי מפקח בנייה הוא אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר בכל פרוייקט בנייה, ולכן רבים משקיעים בבחירה של מפקח הבנייה ואף משלמים יותר למפקח בנייה איכותי ובעל ניסיון. עוד על כך בכתבה הבאה.
 

מדוע מפקח הבנייה הוא כה חשוב?

 
לכל פרוייקט בנייה יש אין ספור מרכיבים, אלמנטים ובעיות. כל מי שבנה בית או אפילו רק שיפץ בית, יודע כי המדובר במבצע מסובך, ולעתים אף מורט עצבים. בשל המורכבות של התחום, מעטים האנשים אשר מפקחים על כל המבצע בעצמם, ורבים נוהגים להעסיק מפקח בנייה מקצועי ואיכותי אשר מפקח על כל התהליך. תפקידיו של איש מקצוע זה הם רבים ומגוונים, וכוללים, בין היתר, תיאום בין כל המעורבים בפרוייקט (אנשי המקצוע מכל הסוגים, הקבלן, הבעלים של הפרוייקט ועוד), פיקוח אחר קבלני המשנה המועסקים בפרויקט (שרברבים, שיפוצניקים, נגרים, צבעים, אנשי חשמל ועוד), ניהול הפרוייקט עצמו מבחינת לוחות הזמנים, פיקוח שוטף על איכות העבודה וקצב ההתקדמות, אחריות על התחום התקציבי, בדיקת ליקויים ופיקוח על תיקונם וזוהי רשימה חלקית בלבד. אין כל ספק כי לאור רשימת התפקידים הללו, חשיבותו של מפקח הבנייה היא עצומה, ולכן כדאי להעסיק איש מקצוע איכותי, בעל ניסיון ומוניטין ורצוי עם כמה שיותר המלצות. אך כיצד מוצאים ובוחרים איש מקצוע שכזה?
 

בחירת מפקח בנייה

 
בכל תחום בו מחפשים שירות או איש מקצוע מסויים, כדאי מאוד לעשות סקר שוק מקיף ככל האפשר. כאשר מחפשים מפקח בנייה, על אחת כמה וכמה! הדרך הטובה ביותר לאתר מפקח בנייה איכותי היא לקבל המלצות מאנשים שאתם סומכים עליהם. המלצה חמה של חבר אשר יש לו ניסיון חיובי עם איש מקצוע מסויים, היא הדרך הטובה ביותר להגיע אל מפקח בנייה איכותי. בין אם קיבלתם המלצות ובין אם לא, מומלץ לראיין לפחות 2-3 אנשי מקצוע ולהשוות בין ההצעות שלהם. שימו לב לתכונות כמו אמינות (תכונה קריטית בתחום זה באופן מיוחד), ניסיון, אדיבות ושירותיות. מומלץ לבדוק פרויקטים קודמים של מפקח הבנייה ולהעדיף איש מקצוע שיש לו הצלחות מוכחות רבות ככל האפשר. בנוסף, אם יש לכם מועמד שעבר לימודי הנדסאים או חשמלאות, והוא בעל ידע בתחומי הבנין השונים, העדיפו אותו.
כמובן שגם לעלות של מפקח הבנייה יש משמעות ויש אנשים שמוותרים על פונקציה זו על מנת לחסוך כסף. ברוב הפרוייקטים, ההמלצה היא לא לוותר על מפקח בנייה ואף להקציב לכך תקציב ראוי. לא צריך ללכת על איש המקצוע היקר ביותר, אך גם לא על הזול ביותר. מומלץ לשלב בין איש מקצוע איכותי, בעל ניסיון ומוניטין, אשר גם גובה סכומים סבירים שתוכלו לעמוד בהם. חשוב מאוד, כבר בשלב המשא ומתן, להסדיר בכתב ובאופן רשמי את כל הדרישות שלכם, את הסמכויות של מפקח הבנייה ומה בדיוק אתם מצפים לקבל בתמורה לכספכם.
 
ברוב הפרויקטים, בוודאי במסובכים שבהם, ככל שתבחרו מפקח בנייה איכותי ומקצועי יותר, כך תגדילו את סיכויי הצלחת הפרוייקט ותורידו מעצמכם לא מעט לחץ ועבודה. עבור רבים זה בהחלט שווה את ההשקעה!
 
 
מיקומך באתר:
בעלי מקצוע --> ייעוץ --> כיצד בוחרים מפקח בניה?
ביקורת מבנים ביקורת מבנים
יועץ משכנתא יועץ משכנתא
כיצד בוחרים מפקח בניה? כיצד בוחרים מפקח בניה?
ליקויי בניה ליקויי בניה
מעצבי פנים מעצבי פנים
מפקח בניה מפקח בניה
ניהול בתים משותפים ניהול בתים משותפים
עיצוב הבית – להתחדש כל פעם מחדש עיצוב הבית – להתחדש כל פעם מחדש

בעלי מקצוע מומלצים
בעלי מקצוע - הובלות חן - הובלת דירות ומשרדים הובלות חן - הובלת דירות ומשרדים
הובלת דירות ומשרדים לכל הארץ, התמקדות באיזור השרון בפרט ובשאר חלקי הארץ בכל עת ובכל מזג אוויר.

שרותים באתר שימושי מדריכים מובילים שרותים לדיירים שיתופי פעולה
אודות קהילות לדיירים מדריך ביטוח ביטוח משכנתא פירסום בחינם חיילים משוחררים
צור קשר מדריך עסקים ייעוץ משכנתאות ביטוח דירה משכנתא
תנאי שימוש פורומים מקצועיים ועד בית - מדריך ביטוח ועד בית
הצטרפות עסקים מדריכים מקצועיים עיצוב הבית ניהול משק בית טיולים בשבת מנעולן
מפת אתר מדריך שיפוצים מדריך ביקורת מבנים שיקים
      ביטוח משכנתא
         

כל הזכויות שמורות © בעלי מקצוע | הקמת אתרים לעסקים