הפוך לדף הבית    הוסף למועדפים   אודות   צור קשר   פרסם באתר
בעלי מקצוע בעלי מקצוע

דוד שמש

התקנת קולטי שמש ומערכת סולרית מרכזית. מערכות מסוג זה מותקנות בדרך כלל בבתים משותפים עד 7 קומות. מערכות אלו דורשות ניקוי קולטי שמש ,טיפול ותחזוקה שנתית לאורך זמן על מנת לשמור על תקינותם. להלן הסברים על המערכת לצורך הכרה כללית.

מערכת סולארית בבית משותף
המערכת הסולרית בבית משותף
דוד חימום מים
קולטי שמש
דודי שמש

קולטי שמש הופכים את אנרגית השמש לאנרגית חום. בארץ נעשה באנרגיה סולרית שימוש רב באמצעות דוד שמש לחימום מים (מעל ל-90% מבתי האב), שחוסכים כ-3%-4% מתצרוכת החשמל ולעיתים אף יותר.
 
על פי החוק הישראלי כל בית חדש שנבנה (למעט מגדלים מעל 11 קומות ) חייב להיות מצויד בקולטי שמש. המיכל עשוי בדרך כלל מתכת מסוג נירוסטה (ניתן להשתמש גם במיכל פלדה הוא עמיד הרבה פחות זמן ממיכל נירוסטה)  עמיד בפני לחץ מים שסביבו גליל פח מגולוון כאשר ביניהם קיים חומר בידוד תרמי (כיום בדרך כלל פוליאתילן מוקצף ובעבר בדרך כלל צמר סלעים). ישנן מספר חברות גדולות המייצרות את המיכלים ועוד כמה חברות קטנות יותר. גם בחברות הקטנות ניתן למצוא מיכלים איכותיים לא פחות מאלו המיוצרים על ידי החברות הגדולות והמוכרות יותר.
 
קולטי שמש

קולט שמש המנצל אנרגיה סולרית בנוי בדרך כלל בצורת מלבן שמידותיו כ-80 ס"מ על 180 ס"מ וצבעו שחור, כדי להשיג בליעה מירבית של אור השמש. בתוך המלבן נמצא צינור ארוך ומפותל כך שהוא מכסה את רוב שטחו. המים בצינור מתחממים הן ישירות מאור השמש והן מחום שפולט המשטח השחור שבמגע איתם, ומהאוויר החם הנוגע בצינור. המים החמים עולים מעלה, שם מורכב בדרך כלל הדוד( דוד סולרי), והם נאגרים בו, והתהליך נמשך במחזור סגור (כל עוד אין שימוש במים החמים) כך שבהדרגה כל המים שבדוד מתחממים.
 
את הקולטים מציבים כך שיקלטו את כמות האור המרבית. בישראל - פונים דרומה, בזווית של כ-30 מעלות ממשטח אופקי.

[GALLERY]

אופן הפעולה של קולטי שמש

צינור מתשתית המים הביתית מחובר לקצה אחד של הצינור העובר בקולט שמש, ולקצה השני מחובר המיכל באמצעות צינור נוסף. קרני השמש פוגעות בקולט השמש, ובשל הצבע השחור של הקולט הופכת קרינת השמש לאנרגיית חום, הנשארת ברובה כלואה בתוך הקולט. המים העומדים בצינור מתחממים מהאוויר הלוהט המקיף אותם. לרוב ממוקם המיכל גבוה מהקולטים, ואז במידה שהמים בקולט חמים יותר מהמים במיכל, ישנה תחלופת מים, והשאיפה היא שהמים החמים ביותר ימצאו במיכל. אם המיכל ממוקם נמוך יותר מן הקולטים, יש להעזר במשאבת סירקולציה: להכריח את המים החמים לרדת אל הדוד.משאבת סירקולציה מצויה בדרך כלל ברבי קומות. למיכל יש פתח נוסף, דרכו יוצאים המים לתשתית המים החמים הביתית. במקרים רבים מותקן בתוך המיכל גוף חימום חשמל (בדומה לכף חשמלית), המשמש לחימום מים כאשר החימום על ידי קרני השמש אינו מספק. את גוף החימום הזה ניתן לאלץ להפיק חימום מהיר על ידי הלבשת מתקן מיוחד על הגוף כך שהוא מחמים במהירות חלק מכמות המים ואת השאר בקצב איטי יותר.

הדוד לא מחמם היטב באמצעות החשמל: אחת הסיבות הנפוצות לחימום גרוע של המים בדוד היא הצטברות של אבנית. יש לנקות לפחות פעם בשנה את מאיץ החום. המים בארץ הם מים קשים ומלאי אבנית וככל שמצטברת יותר אבנית על המאיץ כך פעולתו נחלשת ובעצם הוא מחמם יותר את האבנית מאשר את המים.קישורים ממומנים:

מיקומך באתר:
בעלי מקצוע --> לבית ולגינה --> דוד שמש
 מוצרי בניה ירוקה מוצרי בניה ירוקה
בדק בית בדק בית
דוד שמש דוד שמש
דלתות דלתות
הרחקת יונים הרחקת יונים
השבחת מים השבחת מים
חברת הובלות חברת הובלות
מטהרי מים מטהרי מים
מיזוג אוויר מיזוג אוויר
מים מינרליים מים מינרליים
מנעולים מנעולים
מערכת אזעקה מערכת אזעקה
ניקיון דירות ניקיון דירות
סוככים סוככים
פרגולות פרגולות
פרקטים פרקטים
ריסוס והדברה ריסוס והדברה
תריסים תריסים

בעלי מקצוע מומלצים
בעלי מקצוע - הובלות חן - הובלת דירות ומשרדים הובלות חן - הובלת דירות ומשרדים
הובלת דירות ומשרדים לכל הארץ, התמקדות באיזור השרון בפרט ובשאר חלקי הארץ בכל עת ובכל מזג אוויר.

שרותים באתר שימושי מדריכים מובילים שרותים לדיירים שיתופי פעולה
אודות קהילות לדיירים מדריך ביטוח ביטוח משכנתא פירסום בחינם חיילים משוחררים
צור קשר מדריך עסקים ייעוץ משכנתאות ביטוח דירה משכנתא
תנאי שימוש פורומים מקצועיים ועד בית - מדריך ביטוח ועד בית
הצטרפות עסקים מדריכים מקצועיים עיצוב הבית ניהול משק בית טיולים בשבת מנעולן
מפת אתר מדריך שיפוצים מדריך ביקורת מבנים שיקים
      ביטוח משכנתא
         

כל הזכויות שמורות © בעלי מקצוע | הקמת אתרים לעסקים