הפוך לדף הבית    הוסף למועדפים   אודות   צור קשר   פרסם באתר
בעלי מקצוע בעלי מקצוע

 מה זה ביטוח אובדן כושר עבודה?

 
יש ביטוחים שהפכו כמעט להכרח בשנים האחרונות, במיוחד עבור שכירים ועצמאיים. לשכירים רבים יש קרנות פנסיה או ביטוחי מנהלים, רבים בוחרים לרכוש גם ביטוח חיים, וכמובן - יש גם ביטוח למקרה של אובדן כושר העבודה של העובד. בקשה לרכישת ביטוח חיים למקרה אובדן כושר עבודה עבור העובד, היא כיום אחת מהדרישות הבסיסיות ביותר בכל מקום עבודה, לא פחות מאשר קבלת ימי חופשה על פי החוק, דמי הבראה או קרן פנסיה. בכתבה זו נפרט מה זה בעצם ביטוח אובדן כושר עבודה, מדוע ביטוח זה הוא כה חשוב ומי בכלל צריך את זה. אז אם אתם שכירים אשר עובדים בחברות מסודרות, או עצמאים בעלי עסק משלכם, כתבה זו מיועדת עבורכם.
 
מה זה בכלל ביטוח אובדן כושר עבודה?
 
כל מי שמאבד את כושר העבודה שלו, מכל סיבה שהיא (פציעה, מחלה, תאונה וכו'), מסתכן בכך שרמת החיים שלו תרד מכיוון שהוא לא יוכל לעבוד יותר במקצוע בו הוא עוסק. זו יכולה להיות מורה שאיבדה את הקול שלה, מזכירה שנפצעה ביד ולא יכולה להקליד יותר או כל עובד במפעל אשר חלה ולא יכול לעבוד יותר. המטרה של ביטוח מפני אובדן כושר עבודה היא להגן על המבוטח מפני מצבים שכאלה ומין הסכנה כי אובדן כושר העבודה (מלא או חלקי), ירע את המצב הכלכלי של העובד בצורה משמעותית. חשוב לזכור כי הפרנסה של כל אחד מאיתנו היא אחד מהתחומים המרכזיים והחשובים ביותר בחיינו וכי מי שנמנעת ממנו האפשרות לעבוד בתחום עיסוקו, מאבד את היכולת לפרנס את עצמו ואת משפחתו. לשם כך בדיוק נועד ביטוח אובדן כושר עבודה!
 
כיצד רוכשים ביטוח מסוג זה?
 
כיום, ברוב ביטוחי המנהלים וקרנות הפנסיה, יש גם מרכיב של ביטוח אובדן כושר עבודה. לעיתים ביטוח זה נרכש יחד עם ביטוח חיים ולעיתים כחלק מפוליסות אחרות, אך בכל מקרה, לא מומלץ לוותר על המרכיב הזה בביטוח, בין אם הוא מהווה חלק בלתי נפרד מקרן פנסיה או ביטוח חיים, ובין אם רכשתם את המרכיב הזה בנפרד. כל שעליכם לעשות הוא לבקש ממקום העבודה שלכם אשר מעניק לכם קרן פנסיה או ביטוח מנהלים כחלק מהתנאים הסוציאליים שלכם, להכליל בביטוח גם מרכיב של אובדן כושר עבודה. עצמאיים יכולים לרכוש ביטוח זה באופן עצמאי. עבור עוד כמה עשרות שקלים לחודש (תלוי בביטוח) תוכלו לישון בשקט בלילה, ולדעת כי גם במקרה של פציעה או תאונה שתמנע מכם להמשיך לעבוד באופן מלא, תהיו מכוסים. ברוב הפוליסות ישנם 3 מקרים מרכזיים של אובדן כושר עבודה - מקרים בהם העובד איבד את היכולת שלו לעבוד בכל תחום שהוא, מקרים המתאימים לעיסוקים ספציפיים ומקרים לעיסוקים שאינם ספציפיים. עליכם לבדוק איזה סוג של ביטוח הוא המתאים לכם ביותר, על פי עיסוקכם!
 
כיצד מפעילים את הביטוח?
 
במידה ונפצעתם, נקלעתם לתאונה, עברתם תאונת עבודה, או קרה לכם כל מקרה שהוא אשר גרם לאובדן כושר עבודה חלקי או מלא, תוכלו להפעיל את הביטוח ולקבל את מה שמגיע לכם. ברוב הביטוחים יש תקופת המתנה מסויימת (על מנת לוודא כי אובדן כושר העבודה שלכם הוא אכן אמיתי ולזמן ארוך), אך לאחר תקופת ההמתנה, תוכלו לקבל קצבה חודשית בהתאם לתנאי הפוליסה שלכם, עד שתחלימו וכושר העבודה יחזור אליכם, עד תום התקופה שנקבעה בפוליסה או עד יום מותכם (אם לא תחלימו והפוליסה לא מגובלת בזמן). כמובן שמהיום שתגיעו לגיל הפנסיה, תהיו זכאים לפנסיה ללא קשר למצב בריאותכם, ואז הכספים שישולמו לכם יגיעו מקרן הפנסיה שלכם ולא מהביטוח לאובדן כושר עבודה. יש לציין כי סכום הפיצוי המשולם בדרך כלל בעקבות אובדן כושר עבודה הוא עד 75 אחוזים מממוצע ההכנסה ב- 3 החודשים האחרונים בהם עבדתם (יש פוליסות אשר עושות את החישוב על פי 12 החודשים האחרונים).
 
אין ספק כי כל אדם אשר רוצה לדאוג לעתידו ולהבטיח את אותה רמת החיים שלו גם כאשר צרות מסויימות יגיעו, צריך לשקול לרכוש פוליסת ביטוח מסוג זה.
 
 
 
 
 
מיקומך באתר:
בעלי מקצוע --> ביטוחים ופיננסים --> אובדן כושר עבודה
אובדן כושר עבודה אובדן כושר עבודה
ביטוח דירה ביטוח דירה
ביטוח ועד בית ביטוח ועד בית
ביטוח לרכב ביטוח לרכב
ביטוח לרכב ישן ביטוח לרכב ישן
ביטוח מבנה הרכוש המשותף ביטוח מבנה הרכוש המשותף
ביטוח משכנתא ביטוח משכנתא

בעלי מקצוע מומלצים
בעלי מקצוע - דורית ארנון - אימון אישי דורית ארנון - אימון אישי
שמי דורית ארנון ואני מטפלת, מאמנת ומנחה קבוצות התפתחות וצמיחה בשילוב אמנויות בשיטת לוסקי.

שרותים באתר שימושי מדריכים מובילים שרותים לדיירים שיתופי פעולה
אודות קהילות לדיירים מדריך ביטוח ביטוח משכנתא פירסום בחינם חיילים משוחררים
צור קשר מדריך עסקים ייעוץ משכנתאות ביטוח דירה משכנתא
תנאי שימוש פורומים מקצועיים ועד בית - מדריך ביטוח ועד בית
הצטרפות עסקים מדריכים מקצועיים עיצוב הבית ניהול משק בית טיולים בשבת מנעולן
מפת אתר מדריך שיפוצים מדריך ביקורת מבנים שיקים
      ביטוח משכנתא
         

כל הזכויות שמורות © בעלי מקצוע | הקמת אתרים לעסקים